برگزاری نشست خبری ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان:
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تکمیل و بهره برداری 43 طرح بخش کشاورزی به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت: برای اجرای این تعداد طرح افزون بر 420 میلیارد ریال هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان
دکتر ذبیح الله غریب در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت افزود: با بهره برداری از طرح های یادشده ، زمینه اشتغال برای یک هزار و 231نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می شود.
به گفته وی ، طرح های آماده بهره برداری شامل مزرعه شیلات و آبزی پروری ، دامپروری ، آبیاری نوین و صنایع تبدیلی است که در سطح همه شهرستانهای استان اجرا شده است.
وی ، پرداخت تسهیلات بلاعوض به بخش کشاورزی این استان برای نخستین بار در طول دوران انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: 520 میلیارد ریال غرامت بصورت تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان سیلاب مخرب بهار امسال اختصاص یافت که 50 درصد آن ابلاغ و در حال پرداخت است .
وی با اشاره به تشکیل 4 هزار و 800 پرونده خسارت سیلاب بهار سال زراعی جاری در استان ، تاکید کرد : علاوه بر پرداخت پرداخت تسهیلات بلاعوض یادشده، افزون بر 135 میلیارد ریال وام کم بهره با کارمزد 4 درصد برای پرداخت بهره برداران خسارت دیده از سیل در نظر گرفته شده است.
سالانه بیش از یک میلیون و 500 هزار تن محصولات کشاورزی شامل باغی ، زراعی ، دام و طیور، شیلات و زنبورعسل در چهارمحال و بختیاری تولید می شود.
1398/06/07
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal