یک سوم تولید ناخالص استان مربوط به بخش کشاورزی است
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است که در مقایسه با کشور که 20 تا 22 درصد است ، بیانگر ظرفیت و جایگاه مطلوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان:

اقبال عباسی در جریان دیدار وزیر جهادکشاورزی از یک طرح آبیاری نوین در منطقه دشتک اردل اظهار داشت:یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است که در مقایسه با کشور که 20 تا 22 درصد است ، بیانگر ظرفیت و جایگاه مطلوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان است.
وی افزود: این استان در حوزه کشاورزی و شیلات ، ظرفیت تولید 25 هزار تن ماهی سردابی در سال را دارد که به قول وزیر جهادکشاورزی میزان صید ماهی 3 استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان سالانه تنها 17 هزار تن ماهی استخوانی در طول سال است و این استان به اندازه 3 استان شمالی ظرفیت تولید ماهیان سردآبی را دارد.
عباسی، با بیان اینکه میانگین اشتغال کشور در بخش کشاورزی 16 تا 18 درصد است، افزود: این در حالی است بخش کشاورزی 22 درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده است و این بخش از ظرفیت بالای اشتغال برخوردار است.
استاندار چهارمحال و بختیاری با قدردانی از تلاش فعالان عرصه کشاورزی استان، تاکید کرد: کشاورزان بعنوان سنگرداران واقعی اقتصاد کشور نقش بی بدیلی در استقلال و عدم وابستگی کشور ایفا می کنند.
1398/06/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal