آغازکوچ پاییزی زنبورداران چهارمحال و بختیاری
مدیر طیور و زنبورعسل سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: با سرد شدن هوا و کاهش رویش گل و گیاه ، کوچ پاییزی زنبورداران استان به مناطق گرمسیری آغاز شد.
1398/06/26
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان 
حسن رحمانی تعداد کلنی‌های زنبور عسل کوچنده استان را حدود 75 هزار کلنی برآورد و اظهار داشت: با هماهنگی نیروی انتظامی از خروج کلنی‌های زنبورعسل از 6 تا 19 مهرماه سالجاری در راستای انجام سرشماری کلنیهای زنبور عسل جلوگیری میشود.
وی، تعداد کلنی‌های زنبورعسل این استان را 150 هزار کلنی اعلام کرد و افزود: به دلیل شرایط آب و هوا و سرد شدن زود هنگام هوا ، رغبت ماندگانی زنبورداران در مناطق ییلاقی امسال کمتر شده است.
مدیر طیور و زنبورعسل سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری میزان تولید عسل استان در سال گذشته را یک هزار تن ذکر کرد و گفت: با توجه به بارش‌های مستعد بهاری و فراوانی رویش گیاهان سال زراعی جاری در محل استقرار زنبورداران پیش‌بینی تولید و برداشت دو برابری محصول عسل در استان شده است.

به گفته وی، با توجه به مرغوبیت و کیفیت منحصربه فرد عسل منطقه، بخشی از محصول تولیدی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

رحمانی با اشاره به اینکه تنها 20 درصد از کلنی های عسل استان زیرپوشش صندوق بیمه قرار دارند و در ادامه تاکید کرد: آشنایی نداشتن با مزایای بیمه، هزینه بالای حق بیمه و پراکندگی زنبورداران علت اصلی بیمه نشدن بخش عمده‌ای از کندوهای عسل استان است.

بیش از یک هزار و 270 بهره بردار در بخش زنبورداری چهارمحال و بختیاری فعالیت دارند.
تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal