اخبار ویژه
 • مهندس باقر باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن با اشاره به اینکه در این شهرستان حدود 600 هکتار از سطح کشت به محصولات سبزی و صیفی اختصاص داده شده است که از این سطح بیش از 15 هکتار کاهو کشت شده و کشاورزان این شهرستان از هر هکتار به طور متوسط بیش از 100 تن کاهوی مرغوب برداشت می کنند. وی با بیان اینکه کاهوی تولیدی این شهرستان به دلیل تردی و خوش طعمی علاوه بر مصرف در داخل استان به استانهای دیگر از قبیل اصفهان و تهران عرضه می گردد.
  1398/05/17
 • مدیر جهاد کشاورزی بن از آغاز برداشت سیر از مزارع این شهرستان خبر داد. مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان تصریح کرد: کشاورزان این شهرستان هم اکنون کار برداشت محصول سیر از 20 هکتار مزارع را آغاز کرده و پیش بینی میشود امسال از هر هکتار 12 تن سیر برداشت و روانه بازارهای مصرف شود. وی با اشاره به اینکه محصول تولیدی این شهرستان همه ساله علاوه بر تامین نیاز استان به سایر استان های همجوار ارسال می شود به دلیل برخورداری از طعم، عطر و کیفیت بسیار مطلوب امکان صادرات به کشورهای خارجی را نیز دارا می باشد.
  1398/05/12
 • امسال کشاورزان شهرستان بن بالغ بر 40 هکتار از اراضی خود را به کشت خیار و لوبیا سبز اختصاص داده اند. آقای مهندس باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن متوسط عملکرد برداشت خیار و لوبیا سبز برای هرکدام 28 تن برهکتار عنوان کرد و اظهار داشت پیش بینی می شود از مجموعه امسال کشاورزان در شهرستان بن 1120 تن از مزارع خود برداشت نمایند، عمده مصرف این محصولات در استان و مازاد آن در استان های همجوار عرضه می گردد، ضمناً برداشت تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
  1398/05/08
 • همزمان با برداشت مزارع جو آبی و دیم، عملیات کیل گیری از مزارع این شهرستان آغاز گردید. که هدف از این کار برآورد متوسط عملکرد این محصول می باشد، که عملیات کیل گیری تا پایان برداشت در این شهرستان ادامه خواهد داشت.
  1398/04/30
حضور همکاران از اداره کل دفتر ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و شبکه ترویج وزارتخانه به همراه مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان و همراهان در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن
1398/05/17
به مناسبت زاد روز میرزا حبیب دستان بنی در یکم مرداد، این روز به عنوان روز بن نامگذاری شده است. که هرساله به این مناسبت در این شهر جشنی برگزار می گردد که امسال همزمان با جشن روز بن نمایشگاه با رویکرد هنر و اشتغال و دستاودهای شهرستان برپا گردید که مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن با برپایی غرفه ای با عنوان اشتغال و صنایع تبدیلی کشاورزی توانست در این حوزه فعالیت نماید و در حین برگزاری این مراسمات، کارشناسان مدیریت با حضور در محل برپایی غرفه توانستند بازدید کنندگان را با ارائه خدمات مشاوره ای لازم راهنمایی نمایند.
1398/04/30
همایش پیاده روی کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن بمناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی
1398/03/26
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal